1. 고능률: the equipment can achieve a cycle time of 30 초, with high machining accuracy, 좋은 안정성, and convenient changeover.
2. Simple and user-friendly: operators can work with the machine after a short period of training.
3. 광전 안전 보호: 고장 시 자동 경보 및 종료.
4. 완전히 독립적인 지적 재산권; highly customized solutions available for special products.
- 제품 세부 정보
- 매개 변수
| 항목 | 매개 변수 |
|---|---|
| Applicable Workpiece Type | Flexible flywheels and other disc-type parts |
| Workpiece Thickness | ≤4 mm |
| Workpiece Diameter | ≤Φ500 mm |
| Balancing Speed | 500–900 rpm |
| Residual Unbalance Eccentricity | Better than Grade G6.3 of GB/T 9239 표준 |
| Working Cycle Time | Approx. 40 seconds per piece |
| 전원 공급 장치 | AC380V 시리즈 |
| Air Supply Pressure | 0.4–0.6 MPa |
| Dimensions (W×D×H) | 1100 × 1200 × 2200 밀리미터 |
JZABM 밸런싱 머신







