1. 高効率: the equipment can achieve a cycle time of 30 お代わり, with high machining accuracy, 安定性が良い, and convenient changeover.
2. Simple and user-friendly: operators can work with the machine after a short period of training.
3. 光電安全保護: 故障時の自動アラームとシャットダウン.
4. 完全に独立した知的財産権; highly customized solutions available for special products.
- 製品概要
- パラメーター
| アイテム | パラメーター |
|---|---|
| Applicable Workpiece Type | Flexible flywheels and other disc-type parts |
| Workpiece Thickness | ≤4 mm |
| Workpiece Diameter | ≤Φ500 mm |
| Balancing Speed | 500–900 rpm |
| Residual Unbalance Eccentricity | Better than Grade G6.3 of GB/T 9239 標準 |
| Working Cycle Time | Approx. 40 seconds per piece |
| 電源 | AC380Vシリーズ |
| Air Supply Pressure | 0.4–0.6 MPa |
| Dimensions (W×D×H) | 1100 × 1200 × 2200 ミリメートル |
JZABMバランシングマシン







