1. Высокая эффективность: the equipment can achieve a cycle time of 30 товары второго сорта, with high machining accuracy, хорошая стабильность, and convenient changeover.
2. Simple and user-friendly: operators can work with the machine after a short period of training.
3. Фотоэлектрическая защита: Автоматическая сигнализация и отключение в случае сбоя.
4. Полностью независимые права на интеллектуальную собственность; highly customized solutions available for special products.
- Подробнее о продукте
- Параметр
| Пункт | Параметр |
|---|---|
| Applicable Workpiece Type | Flexible flywheels and other disc-type parts |
| Workpiece Thickness | ≤4 mm |
| Workpiece Diameter | ≤Φ500 mm |
| Balancing Speed | 500–900 rpm |
| Residual Unbalance Eccentricity | Better than Grade G6.3 of GB/T 9239 стандарт |
| Working Cycle Time | Approx. 40 seconds per piece |
| Электропитание | АС380В |
| Air Supply Pressure | 0.4–0.6 MPa |
| Dimensions (W×D×H) | 1100 × 1200 × 2200 миллиметр |
Предыдущая: YLD-1 Dynamic Balancing Testing Machine
Балансировочные станки JZABM







